img
img img img
rozšířené vyhledávání
Bezpečnost

SSL certifikát

SSL (Secure Sockets Layer) je nekomerční otevřený protokol a v současné době jedna z nejvíce používaných metod pro zabezpečení datových přenosů v rámci internetu mezi serverem s webovou prezentací a prohlížečem (uživatelem).

SSL je protokol, který zajišťuje šifrování přenášených dat a autentizaci serveru pomocí digitálních certifikátů. To, že jsme připojení na webové stránky zabezpečené pomocí SSL, poznáme podle adresy stránky, která obsahuje navíc písmeno „s“, např. https://www.kooine.cz/ nebo podle upozornění prohlížeče. Výhodou SSL protokolu je i to, že webmaster pro využití tohoto zabezpečení musí pouze zajistit přesměrování na adresu s HTTPS protokolem.

Princip funkce SSL certifikátů je založen na asymetrickém šifrování, kdy každá z komunikujících stran má dva šifrovací klíče - veřejný a soukromý. Veřejný klíč je možné zveřejnit a pokud tímto veřejným klíčem dojde k zašifrování dat, je zajištěno, že tyto data bude moci rozšifrovat pouze majitel použitého veřejného klíče svým soukromým klíčem.

SSL certifikáty by měl používat každý majitel webové prezentace, který jakýmkoliv způsobem shromažďuje od svých uživatelů důvěrné údaje ve formulářích nebo nabízí například přihlašování na stránky pomocí hesel. U intranetových portálů a hlavně elektronických obchodů by mělo být používání SSL zabezpečení samozřejmostí.

 

Platba přes PayPal - rychle a bezpečně!

Při nákupu v našem e-shopu Vám nabízíme další velmi bezpečnou možnost platby-platbu přes službu PayPal. Tato služba je součástí procesu online nákupu a můžete si ji vybrat vedle bankovního převodu. Pro platbu se potřebujete pouze přihlásit do PayPalu, registrovat se můžete během nákupu.

PayPal je platební metoda, která Vám zaručuje bezpečný nákup. Pro provedení platby se přihlásíte do PayPalu a potvrdíte platbu. Údaje Vašeho bankovního účtu nebo platební karty jsou uloženy na Vašem PayPal kontě. Tak nejsou tyto údaje při provádění platby dále přenášeny.

Blog Kategorie
up
Plná verze webové stránky
Sklep internetowy Shoper.pl